3.5.2 Як створити базу даних, віддалене підключення до бази. Як виконати імпорт дампа MySQL

TheHost_SQL_Banner

База даних – це організована колекція даних, яка зберігається та керується за допомогою спеціального програмного забезпечення. У простих словах, це величезна таблиця, в якій зберігаються всі Ваші дані, чи то списки клієнтів, товари на складі чи записи про продаж. Бази даних дозволяють ефективно зберігати, організовувати та отримувати доступ до інформації, що робить їх незамінними інструментами для будь-якого просунутого сайту. Бази даних необхідні для більшості популярних CMS, таких як Wordpress або Opencart.

Дамп бази даних – це файл, який містить копію всіх даних із певної бази даних. Цей файл можна використовувати для створення резервної копії даних або перенесення даних з одного сервера на інший. Найпоширеніший формат дампа – .sql.

Як створити базу даних на панелі ISPManager

Щоб створити базу даних, перейдіть до панелі керування ISP у розділі Бази даних та натисніть Створити. Далі вказуєте назву бази, ім’я користувача баз даних та вказуєте пароль. Збережіть ці дані, оскільки їх потрібно використовувати для входу в phpMyAdmin або для встановлення сайту.

Для можливості віддаленого підключення до бази потрібно проставити відповідну галочку:

Як Створити БД ISPManager

При створенні бази даних необхідно вказати:

  • Ім’я бази даних. Імена можуть містити лише літери, цифри та символи підкреслення _. Вони не можуть починатися із цифри. Використовувати необхідно латиницю. Ім’я бази має бути унікальним і не містити ключових слів, наприклад SELECT.
  • Користувач баз даних. Аналогічно з найменуванням бази. Ім’я користувача та бази даних може збігатися.
  • Пароль користувача баз даних. Технічно може бути будь-яким, проте наша система безпеки на хостингу не пропустить слабкий пароль. Рекомендуємо скористатися генератором паролів.

Додатково: ви також можете створити базу даних типу PostgreSQL. Вибрати тип БД можна в рядку Тип бази даних при її створенні.

Імпорт БД за допомогою phpMyAdmin

Цей спосіб більше підходить для невеликих розмірів дампів, дампи більше 100 МБ краще імпортувати методами описаними нижче.

1. Увійдіть у панелі керування в розділі Додатки - phpMyAdmin.

Як увійти до phpMyAdmin

2. Для авторизації використайте ім’я користувача БД та його пароль, який Ви вказували під час створення бази даних.

Як увійти до phpMyAdmin

3. У меню зліва спочатку натисніть на Вашу базу даних, а потім у верхньому меню натисніть Імпорт.

Імпорт дампа MySQL у phpMyAdmin

4. Далі натисніть Виберіть файл та вкажіть локальне розташування дампа на Вашому ПК. Натисніть Виконати, щоб розпочати імпорт. У разі будь-яких помилок при імпорті phpMyAdmin вкаже помилку:

Імпорт дампа MySQL у phpMyAdmin

Імпорт БД за допомогою плагіна “Імпорт дампа MySql”

Цей метод призначений спеціально для імпорту дампів величезних розмірів.

Врахуйте: цей плагін встановлений на всіх хостинг-серверах за замовчуванням. Якщо Ви використовуєте послугу віртуального/виділеного сервера, то цей плагін можна встановити на Вашому сервері під root у розділі Плагіни, вибравши його зі списку та натиснувши Встановити:

Як встановити плагін на панелі ISP для сервера

1. Щоб здійснити імпорт спочатку потрібно завантажити дамп на Ваш сервер. Зробити це можна за FTP або ж на панелі керування ISP у розділі Менеджер файлів натиснувши на кнопку Завантажити:

Як завантажити файл на сервер

2. Створіть нову порожню БД з назвою, користувачем та паролем, аналогічним такою у старої БД, дамп якої Ви плануєте імпортувати. Імпорт у такий спосіб виконується лише у порожню базу даних.

3. Далі в панелі управління вибираємо Імпорт дампа MySQL. Вибираєте Джерело: local та вказуєте локальний шлях до Вашої дампи на сервері. Найзручніше завантажувати дамп у корінь сервера, тоді шляхом буде сама назва файлу. Ім’я користувача та пароль потрібно вказувати ті, які були призначені під час створення бази даних.

Важливо: файл дампа має бути у форматі .sql.

4. Імпорт вважається успішним, якщо розмір бази даних не є нульовим.

Імпорт дампа MySql в ISP

Імпорт дампа за допомогою SSH

1. Для імпорту спочатку завантажуєте дамп на сервер у будь-який зручний спосіб. Дамп має бути у форматі .sql.

2. Далі підключаєтеся на сервер по SSH і виконуєте команду:

  1. mysql -u пользователь_БД -p имя_БД < файл_дампа_БД

Після успішного введення команди Вам також необхідно буде ввести пароль для цього користувача баз даних.

У разі невдачі завжди буде вказана помилка, через яку імпорт не вдався або перервався.