6.2.3 Віддалений доступ до сервера за допомогою VNC

VNC Banner UA

Наша лінійка Cloud VPS/VDS дозволяє виконувати з’єднання з віртуальною машиною безпосередньо, без посередників як SSH або RDP. Таке підключення може бути виключно корисним для встановлення ОС з образу або, наприклад, для налаштування мережевої конфігурації для сервера, який не доступний у мережі.

Це реалізовано за допомогою рішення під назвою VNC.

VNC (Virtual Network Computing) – це протокол, який дозволяє віддалено керувати комп’ютером через Інтернет. За допомогою VNC ви можете переглядати робочий стіл і виконувати дії на віддаленому комп’ютері так, ніби ви були фізично поруч з ним у серверній, навіть якщо сам віртуальний сервер зараз недоступний в мережі.

Інструкція з підключення до VNC

1. Перейдіть в панель керування VM-Cloud та відкрийте вкладку Віртуальні машини:

2. Виберіть мишею бажаний сервер і натисніть у верхній частині кнопку VNC:

VM-Cloud, вибір сервера

Важливо: здійснити підключення по VNC можливо тільки для активного сервера, що працює. Для вимкненого сервера кнопка VNC буде просто неактивна.

3. У Вас відкриється нова вкладка у Вашому браузері, яка є віртуальним терміналом доступу до Вашого сервера:

Термінал VNC

На більшості ОС на цьому етапі потрібно буде ввести Ваш логін та пароль. Подальша робота вже залежить від встановленого на сервері та цілей здійснення підключення.

Особливості експлуатації

Реалізація VNC у середовищі VM-Cloud має кілька обмежень та особливостей експлуатації:

  • Відсутність буфера обміну. За допомогою протоколу VNC не можна копіювати або вставляти текст із буфера обміну.

  • Send CtrlAltDel. У верхньому правому куті знаходиться кнопка Send CtrlAltDel. Її використання відправляє комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Del сервер, що у деяких системах призводить до перезавантаження ОС.

  • Обмежена підтримка пристроїв введення. VNC підтримує стандартну клавіатуру та мишу, проте використання його виключно за допомогою сенсорного екрана може бути важко.

  • Відсутність окремих сесій користувача. Ви можете відкрити кілька терміналів доступу по VNC, але відображена інформація на ньому буде ідентичною для кожного підключення.

Важливо: іноді замість зображення в консолі можна побачити чорний екран. Це не обов’язково означає, що сигналу від сервера дійсно немає, необхідно просто увійти в консоль і поводити або натиснути клавіші на Вашій комп’ютерній миші.

Зважаючи на вищесказане, VNC не може вважатися повноцінним конкурентом для SSH або RDP у розрізі віддаленого адміністрування сервера. Його варто розглядати саме як засіб діагностики несправностей, підключення до недоступного в мережі сервера та екстреного безумовного доступу до сервера в деяких випадках. Наприклад, за допомогою VNC можна віддалено підключитися до системи на базі Windows, навіть якщо з будь-яких причин служба RDP на сервері перестала коректно працювати.