3.2.3 Проактивний захист сайтів на хостингу Guard

Банер

Безпека веб-сайту надзвичайно важлива для будь-якого власника інтернет-ресурсу. Зломи, атаки шкідливих програм та інші кібер-загрози можуть призвести до втрати даних, порушення роботи сайту, шкоди репутації та фінансових втрат. Тому забезпечення надійного захисту – одне з наших головних завдань.

Ми застосовуємо комплексний підхід до безпеки, що включає низку заходів із захисту наших хостинг-серверів та розміщених на них веб-ресурсів. Одним із ключових елементів цієї стратегії є проактивна система захисту Guard.

Проактивний захист сайтів (Guard) на хостингу

На всіх наших хостинг-серверах використовується власна проактивна система захисту сайтів під назвою Guard. Це програмний модуль, який працює в фоновому режимі, аналізуючи журнали сервера та відстежуючи підозрілу активність у режимі реального часу.

Інформуємо: основне завдання Guard – не допустити зламу або небажане використання ресурсів хостингу зловмисниками. Для цього він вміє розпізнавати та блокувати:

  • Численні спроби підбору облікових даних (брутфорс-атаки) через різні протоколи – HTTP, SSH, FTP.
  • Запуск завідомо шкідливих скриптів на хостингу.
  • Небажаний трафік із підозрілих джерел.
  • HTTP-флуд атаки – велика кількість звернень до сайту за короткий проміжок часу.
  • Процеси, що споживають надмірно багато ресурсів сервера (пам’ять, CPU).

За замовчуванням система Guard увімкнена для всіх розміщених на нашому хостингу сайтів, забезпечуючи додатковий рівень захисту в фоновому режимі.

Однак, у деяких випадках клієнти можуть побажати вимкнути роботу Guard для свого сайту. Зробити це можна в панелі управління хостингом, потрібно перейти до розділу WWW домени та зняти галочку Проактивний захист, у властивостях потрібного домену.

Як увімкнути/вимкнути Проактивний Захист сайтів на хостингу.

Результат роботи системи захисту: у папці сайту Ви можете побачити скрипти з розширенням .suspended, наприклад script.suspended - такий файл важливо уважно перевірити на шкідливий код. Або, якщо з певних IP-адрес виконується велика кількість запитів або спроб підборів паролів, може бути застосоване блокування IP через сервіс Blocklist, власник IP- адреси може завжди зайти на цей ресурс і розблокувати себе, ввівши капчу. У разі виникнення додаткових проблем, рекомендуємо звернутися до Служби підтримки абонентів.

Важливо: після вимкнення Guard Ваш сайт стане менш захищеним від можливих атак і зломів. Тому ми рекомендуємо залишати цю систему захисту увімкненою, вимикаючи її лише за наявності вагомих причин. Робота Guard не потребує додаткового налаштування і не впливає на продуктивність сайтів.