3.2.1 Менеджер файлів
Як і у багатьох інших панелей управління, у ISPManager4 існує свій Менеджер файлів.
Менеджер файлів дозволяє Вам працювати з файловою системою сервера за допомогою графічного інтерфейсу, у зрозумілій та легкодоступній для непідготовленого користувача формі. Він значно полегшує такі завдання як навігація у файловій системі, завантаження файлів, робота з архівами тощо.
Початок роботи
Менеджер файлів розташований у Вашій панелі управління - хостингом або віртуальним\виділеним сервером.
У випадку хостингу, для дії з ним Вам спочатку необхідно зайти в панель керування.
1. Зайдіть у вкладку Хостинг, виберіть Вашу послугу кліком миші та натисніть зверху праворуч На сервер. Це відкриє панель керування у новій вкладці:
2. У відкритій панелі керування, натисніть на вкладку Менеджер файлів у розділі Інструменти в меню зліва:
Врахуйте: у випадку з панеллю ISPManager4 встановленою на віртуальний/виділений сервер, вищеописаний алгоритм не призведе до відкриття цієї панелі. У такому випадку Вам знадобляться доступи до панелі, які можна дізнатися наступним чином.
Функціонал
Вищеописаними діями Ви відкрили Менеджер файлів:
Менеджер файлів має перелік звичного і знайомого будь-якому користувачеві Windows функціоналу - огляд місткої директорії, навігація вгору/вниз по дереву, копіювання та вставка файлів, їх завантаження або скачування тощо.
Увага: за замовчуванням модуль показує не більше 50 файлів/директорій на одній сторінці. У нижній частині екрана Ви можете як перемикатися між сторінками, так і змінити кількість записів, що демонструються, на одній сторінці:
Реалізується виконання цих функцій за допомогою кнопок миші та панелі дій у верхньому правому кутку:
Як можна помітити, для активації всіх функцій, нам спочатку необхідно вибрати файл/директорію кнопкою миші. Призначення клавіш інтуїтивно зрозуміле, але ми все одно пройдемося по функціоналу кожної з них, зліва направо:
- Створити. Відкриває підменю створення нового файлу/директорії/архіву/посилання у поточній папці.
- Змінити. Відкриває вміст виділеної папки або файлу. У разі файлу відкриває простенький текстовий редактор з можливістю вибору кодування:
- Атрибути Дозволяє змінити параметри доступу до файлу/папки, їх назву та власника. Для папок можна змінювати права/власника рекурсивно, нижче по дереву:
- Видалити. Видаляє вибраний файл або директорію. Безповоротно, без поміщення їх у кошик. Подальше відновлення можливе лише з бекапа.
- Витягнути. Виймає вміст вибраного архіву в поточній папці.
- Архів. Відкриває підменю створення нового архіву з виділеними папками/директоріями як вміст.
- Антивірус. Запускає перевірку файлу/директорії вбудованим Антивірусом.
- Вирізати. Поміщає виділені файли/папки у буфер обміну. При їх вставці перемістить їх у нове місце.
- Копіювати. Поміщає виділені файли/папки у буфер обміну. При їх вставці скопіює їх у нове місце.
- Вставити. Вставляє файли/папки з буфера обміну в директорію.
- Вигрузити. Ініціює завантаження виділеного контенту на локальний ПК у Вашому браузері.
- Завантажити. Відкриває підменю завантаження файлів із Вашого ПК на сервер:
- Оновити список файлів. Оновлює список файлів.
- Перейти до вказаної директорії. Переходить до виділеної директорії. Корисно для користувачів планшетів/смартфонів, де незручно переходити в директорії подвійним натисканням миші.
- У вибране. Додає виділений контент до списку обраного.
- Вибране. Відкриває список уподобань для перегляду.
Обмеження
Використовуючи Менеджер файлів, Ви можете швидко та зручно вирішити понад 90% всіх щоденних завдань з управління файлами на Вашому сервері. Але не 100%.
Це пов’язано з певними обмеженнями, а саме:
- Підтримка гарячих клавіш. Менеджер файлів не підтримує звичні користувачеві Windows хоткеї на кшталт
Ctrl+C
абоCtrl+V
. Це може спричинити незручність. - Робота з великими файлами. Менеджер файлів виконує такі завдання повільно та без гарантованого успіху.
- Активний обмін з Вашим ПК. Менеджер файлів також дуже незручний за необхідності активно обмінюватися файлами між хостингом та Вашим локальним ПК.
Що робити у цих випадках? Використовувати FTP!
Сучасні FTP-клієнти вирішують усі ці проблеми, тому для інтенсивної роботи з файловою системою ми рекомендуємо ознайомитись з наступною інструкцією.
Порог входження у FTP невисокий, Вам знадобиться не більше півгодини для освоєння цього більш просунутого способу взаємодії з файлами на Вашому сервері.