1.3.6 Як замовити домен

Як підібрати доменне ім’я на нашому сайті

Перевірити доступність домену для реєстрації або перенести можна на нашому сайті на сторінці домени, або в личному веб-сайті в розділі Товари/послуги -> Доменные імена, якщо у вас вже є зареєстрований обліковий запис.

На сайті сторінка Домени більш інформативна і має наступний вид:

Страница Домены на нашем сайте

В поле Проверка домена після WWW. Укажіть бажану назву домену буквами англійської мови, а також допустимі цифри від 0 до 9 і спеціальний символ “-” і виберіть нижче зони домену, у яких ви хотіли б перевірити домен, і натисніть кнопку Перевірити або натисніть Enter.

Усі доменні зони на сайті та в кабінеті для зручності пошуку розділені на 4 категорії: Полярні, Українські, Зарубежні та Тематичні домени. Як вивести абсолютно всі доменні зони на одній сторінці читабельно немає можливості т.к. їх досить багато, більшість доменних зон закриті, а за замовчуванням відображаються тільки найбільш популярні - вивести всі категорії доменних зон або відкрити можна за допомогою кнопки Показати все/Показати основні.

На сайті також можна за допомогою фільтра вивести доменні зони за регіоном або тематикою (на скрині вище вказані варіанти регіонів для українських доменів). За допомогою кнопок справа Вибрати все/Зняти все можна позначити або змінити вибір усіх доменних зон у категорії.

Якщо навести мишку на доменну зону і зберегти кілька секунд - з’явиться коротка доповнена інформація про доменну зону (на скрині вище приклад для домену UA).

Для кожної доменної зони вказана ціна за реєстрацію/продлення/перенос домену за 1 рік.

Також для деяких доменних зон встановлені індекси:

  • IDN - доменна зона також підтримує додаткову кириличну реєстрацію домену на російському/українському мовах (наприклад домен.com або домен.укр).
  • DOCS - для реєстрації таких доменів необхідно вказати додаткові паспортні дані власника (серію, номер паспорта, кем і коли виданий і дату народження для фізособи або реєстраційний номер для юл.лиці) (зони ru, su, rf, by , kz )
  • TM - для реєстрації домену обов’язкова наявність сертифіката на одноіменну назву домену торгової марки (на сьогодні так зареєстровано тільки зона .UA)

Після того, як ви вибрали назву домену та відповідні доменні зони та нажали кнопку Перевірити, на сайті будуть видані варіанти вільних, зайнятих і недоступних доменів:

Проверка доступности на сайте

На вказаній сторінці можна перевірити Whois на зареєстрованих доменах. Список запропонованих доменів ви можете відсортувати за алфавітом, за станом або за коштами за допомогою функціональних кнопок сортування (стрілочки вгорі/вниз возле назви поля) у Заголовку.

Якщо Ви хочете перенести свій уже зареєстрований в іншого реєстратора домен до нас на обслуговування, виконайте наступні вимоги і натисніть Перенести домен до нас.

Як замовити доменне ім’я

Якщо Вам сподобався вільний домен, натисніть на кнопку Купити.

Далі Ви попадете у Ваш личний кабінет, або Вам потрібно буде створити в ньому свій [новий обліковий запис](https://thehost.ua/wiki/ реєстрація) для подальшого оформлення заявки на домен і оплати послуг.

В залежності від того, яку операцію Ви вибрали (реєстрація або перенесення) в наступному вікні будуть встановлені прапорці:

Чекбокс регистрации или трансфера

Якщо Ви бажаєте перенести свій домен до нас від іншого реєстратора, у цьому вікні потрібно буде вибрати Перенос доменного імені і в вікні Код підтвердження вказати код передачі для домену.

Для реєстрації нового домену виберіть Реєстрація нового домену і натисніть Далі. Далі операції вже не відрізняються і є однаковими для перенесення та реєстрації домену - з’явиться вікно Вибір доменного імені:

Выбор доменного имени

У вказаному вікні можна вибрати в полі Група тарифів категорію доменної зони, згідно з описаними вище на сайті існуючими категоріями, у полі Доменне ім’я вказати потрібний вам домен без розширення доменної зони, а також у полі * Доменная зона верхньої зони. рівня* вибрати доменну зону вашого домену. Також можна поставити галочку “Перевірити схожі домени в інших зонах верхнього рівня”, щоб ви бачили варіанти вільних доменів в інших зонах і натиснути **Далі:

Проверка доступности в личном кабинете

У наступному вікні виводиться статус основного варіанта і запропоновані варіанти вільних доменів в інших доменних зонах - вибираєте те, що вас влаштовує і тиснемо Далі - з’являється вікно з правилами надання послуг та регламентом обраної вами доменної зони - рекомендуємо ознайомитися з ними, т.к. незнання не звільняє від відповідальності, ставимо галочку Я прочитав і згоден з умовами надання послуг та тиснемо Далі.

Контакт домену

Потім з’явиться вікно створення/вибору контакту домену: Контакт домена

Контакт домену - це внутрішня назва запису у вашому кабінеті, яка зберігатиме інформацію про власника домену, яку ви вкажете на наступних етапах реєстрації один раз і зможете використовувати для ваших інших доменів, не вказуючи наново всіх необхідних даних, а просто вибравши зі списку вже створений контакт. Назва контакту можна вказувати будь-яку, її ніхто, крім вас, не побачить.

Існує 2 типи контактів:

1. Базовий - це основний контакт, який використовується для більшості доменних зон - він складається із записів ПІБ власника, назва компанії, email, телефону, факсу, адреси. Усі поля потрібно заповнювати тільки англійською мовою, згідно з описаними на формі підказками, телефон і факс обов’язково вказувати з пробілами та плюсом як зазначено на підказці на формі.

Варто зазначити, що якщо в полі Компанія вказати Private person, то власником домену буде ПІБ фіз. особи, зазначене у тому ж вікні, якщо вказати будь-яке інше ім’я компанії, власником домену буде вказане юр. особа, а фіз. особа буде просто контактом, але не власником інтелектуальної власності. Приклад заповнення базового контакту наведено на наступних малюнках:

Базовый контакт 1

Базовый контакт 2

Базовый контакт 3

Після створення або вибору основного контакту домену, аналогічні дії потрібно виконати для Адміністративного, Технічного та Фінансових записів домену, тобто або вибрати з вже існуючих контактів, або створити нові, або просто використовувати контакт власника.

2. Контакт Персональний/Компанія містить додаткові поля, які використовуються для доменів ru, рф, su, kz, by - це такі додаткові поля як серія/номер паспорта, ким і коли виданий, дата народження, ІПН та номер реєстрації компанії для юр. осіб. Заповнювати поля також потрібно згідно з підказками на формі заповнення:

Компания контакт 1 Компания контакт 2 Компания контакт 3 Компания контакт 4 Компания контакт 5

Важливо: під час заповнення даних власника домену вказувати дійсні актуальні дані, т.к. той, кого Ви вкажете і буде власником домену, і змінити дані неіснуючого власника вже буде неможливо.

Після завершення заповнення даних залишається просто вказати НС-сервера вашого хостера, або просто поставити галочку Використовувати NS-сервер провайдера для встановлення наших НС-серверів: Установка НС при регистрации домена

Додатково: у майбутньому неймсервера можна буде змінити наступним чином.

Залишиться просто сплатити замовлення одним із доступних методів оплати:

Доменне ім’я зазвичай стає активним через 6-24 години після подачі його на реєстрацію. У деяких випадках при ручній обробці реєстрації реєстрами доменних імен дана операція може займати більше часу.