6.8 Як змінити PTR-запис для виділеного IP

Банер

PTR-запис, або Reverse DNS, RDNS, є частиною системи доменних імен (DNS), яка дозволяє зіставити IP-адресу з відповідним доменним ім’ям. На відміну від звичайного DNS-запису, який пов’язує доменне ім’я з IP-адресою, PTR-запис виконує зворотну функцію, тобто, пов’язує IP-адресу з доменним ім’ям.

Основною метою використання PTR-записів є полегшення відстеження та аутентифікації джерел трафіку, що надходить з певної IP-адреси. Це особливо важливо для служб електронної пошти, оскільки багато поштових серверів використовують PTR-записи для перевірки легітимності відправника та боротьби зі спамом.

PTR-записи також можуть бути корисними для діагностики мережевих проблем та налагодження додатків, які вимагають зворотного перетворення IP-адрес у доменні імена.

Як змінити PTR записи

Інформуємо: при встановленні PTR (Reverse DNS) для IP-адреси рекомендується вказувати доменне ім’я, яке фізично працює з цією IP-адресою. Найкращим варіантом буде використання основного доменного імені, наприклад yourdomain.com.

Хоча деякі провайдери поштових послуг також приймають PTR-записи з субдоменами типу mail.yourdomain.com, існують певні ризики, що такі записи можуть бути відфільтровані як потенційний спам на деяких поштових серверах. Тому для уникнення будь-яких проблем з доставкою пошти рекомендується використовувати просто основне доменне ім’я без субдомену.

Спосіб зміни PTR-запису або RDNS для виділеної IP-адреси може відрізнятися залежно від типу послуги, яку Ви використовуєте. Нижче наведені інструкції для зміни PTR для різних видів хостингу та серверів.

Зміна PTR на хостингу

Важливо: на хостингу зміна PTR можлива лише у разі замовлення додаткової IP-адреси, інакше буде використовуватись спільний PTR для всього серверу. Преміум-хостинг передбачає автоматичне надання виділених IP для тарифних планів починаючи з тарифу Розширений. Реселлінг-хостинг дозволяє використовувати персональну IP на будь-якому тарифному плані.

Для віртуального хостингу з додатковим IP, зміна PTR виконується у панелі керування ISPManager, в розділі Список IP-адрес. Виберіть потрібний IP з переліку та натисніть кнопку Змінити.

Зміна PTR

Вкажіть потрібне значення у полі Реверсна зона та натисніть ОК.

Зміна PTR на VPS/VDS

Для послуг віртуальних серверів виконати зміну PTR можна декількома способами:

1. В особистому кабінеті, в розділі Товари/ПослугиВіртуальні сервери виберіть сервер та натисніть кнопку IP.

Зміна PTR в біллінгу

У властивостях кожного IP-адресу можете встановити свій окремий PTR.

Назначення PTR в біллінгу

2. За допомогою панелі керування VM-Cloud, перейдіть в розділ Віртуальні машиниIP-адреси.

Зміна PTR в панелі VM-Claud

Виберіть потрібний Вам IP та натисніть кнопку Змінити. у Вас відкриється поле введення PTR-запису, встановіть нове значення та натисніть Оk.

Назначення PTR в панелі VM-Claud

3. Якщо на сервері використовується панель керування, наприклад, ISPManager, дивіться інструкції у розділі Зміна PTR на хостингу, процедура зміни буде абсолютно ідентична.

Зміна PTR на Виділеном сервері та Колокації

1. Якщо на Вашому сервері використовується панель керування, наприклад, ISPManager, дивіться інструкції у розділі Зміна PTR на хостингу, процедура зміни буде абсолютно ідентична.

2. Якщо на сервері не використовується панель керування, то для зміни PTR-запису необхідно звернутися до Служби підтримки. При зверненні вкажіть IP-адресу і PTR-запис, який потрібно буде встановити.