6.2.1 Початок роботи в панелі управління VM-Cloud

VMCloud Banner

VM-Cloud – основна панель управління Вашими послугами Сloud VPS/VDS. Панель управління віртуальними серверами — компактний та сучасний інструмент для адміністрування Вашим Cloud VPS/VDS. Панель дозволяє Вам вирішувати як базові завдання, такі як перезавантаження сервера, так і більш продвинуті, наприклад, управління резервним копіюванням або перегляд статистики навантаження на Ваші VM. Крім усього переліченого, Ви також можете отримати віддалений доступ до Вашого сервера незалежно від його підключення, використовуючи вбудований в панель термінал VNC.

Як отримати доступ до панелі VM-Cloud

Використання панелі управління доступне для будь-якого тарифного плану лінійки віртуальних серверів Cloud VPS/VDS.

Вам надається доступ до Вашого користувача у VM-Cloud відразу після активації першого ж віртуального сервера. Параметри доступу до панелі управління, включаючи адресу, логін та пароль, будуть вислані Вам окремим листом про відкриття та можуть бути у будь-який момент переглянуті за допомогою кнопки Лист.

Ви також можете відкрити панель управління Вашими Cloud VPS/VDS, вибравши будь-яку послугу у вкладці Віртуальні сервери та натиснувши кнопку В панель у верхньому правому куті.

VM-Cloud В панель

Інтерфейс та навігація в панелі управління

При вході до панелі Вас зустріне головна сторінка VM-Cloud. Саме Головна використовується як стартова сторінка за замовчуванням, що можна змінити у пункті меню Установки користувача.

Головна сторінка VM-Cloud

Навігація в панелі відбувається за допомогою меню у лівій частині екрана та списку відкритих вкладок у верхній.

Основна частину завдань з адміністрування та моніторингу Ваших серверів виконується у вкладці Віртуальні машини. Тут Вам доступний весь спектр інформації про стан Ваших серверів та широкий перелік функціоналу для управління ними. Інтерфейс цієї вкладки виглядає наступним чином:

Вкладка Віртуальні сервери

Додатково: призначення інших пунктів меню
 • Віртуальні диски – список та стан всіх віртуальних дисків, які використовуються Вашим акаунтом.
 • ISO-образи – містить інформацію про всі ISO-образи, доступні Вам для використання у VM-Cloud. В середині представлені як стандартні рецепти ОС від TheHost, так і завантажені Вами ISO.
 • SSH ключі – дозволяє управляти публічними SSH-ключами. Ця функція підтримується не всіма операційними системами.
 • Журнал операцій – містить інформацію про всі проведені операції усередині панелі, включаючи час виконання та IP-адресу ініціювавшого завдання користувача.
 • Журнал відвідувань – представляє список всіх успішних входів до Вашого акаунту, включаючи час та IP-відвідувача.
 • Навантаження VM – дозволяє отримати звіт про навантаження будь-якого з Ваших серверів за певний період.
 • Установки користувача – дозволяє змінити налаштування Вашого акаунта, включаючи параметри доступу, інтерфейс, поштові сповіщення, конфіденційність та двоетапну аутентифікацію.

Можливості панелі управління VM-Cloud

Окрім базової інформації та моніторингу стану Ваших серверів, панель управління Вашим Cloud VPS/VDS також надає широкий перелік інструментів для адміністрування Ваших послуг. Нижче наведено короткий перелік інструментів панелі разом з посиланнями на наші навчальні статті, де детально описаний їх функціонал та надані інструкції щодо його використання.

Детально: до функціоналу панелі VM-Cloud входить
 • Базове адміністрування. Ви можете увімкнути/вимкнути/перезавантажити Ваш сервер, дізнатися його поточний стан та отримати детальну інформацію про заповненість його дисків та INode.
 • Підключення ISO та перевстановлення ОС. Ви можете підключити будь-який бажаний ISO-образ та встановити будь-яку потрібну ОС на Ваш сервер, включаючи готові рецепти від TheHost.
 • Управління доменами та NS. За допомогою VM-Cloud, Ви можете прив’язати Ваш локальний DNS з Вашого сервера до NS-серверів TheHost, забезпечуючи таким чином стабільну роботу Ваших доменів на наших неймсерверах.
 • Резервне копіювання. Будь-який тариф Cloud VPS надає Вам безкоштовний знімок та резервні копії, що дозволяє надійно резервувати дані без додаткових витрат.
 • Розширена статистика. Панель управління дозволяє формувати статистичні звіти про навантаження Ваших серверів або використання ними каналу зв’язку за визначений Вами період. Ви також можете переглянути журнал усіх виконаних операцій всередині самої панелі.
 • Установки користувача. Панель дозволяє гнучко налаштувати багато параметрів облікового запису, включаючи поштові сповіщення, особисті дані, вхід з певної IP-адреси чи двофакторну аутентифікацію.