6.5.3 Панель керування FastPanel. Як встановити панель FastPanel на чистий віртуальний/виділений сервер

Врахуйте: для встановлення необхідно мати активну послугу віртуального або виділеного сервера зі встановленою чистою ОС зі списку підтримуваних панеллю.

FastPanel логотип

Безкоштовна панель управління веб-сервером FASTPANEL є одним із прикладів сучасного та збалансованого підходу до управління сервером та поєднує в собі широкий функціонал та дивовижну простоту використання.

FASTPANEL дозволяє керувати сервером VPS навіть не маючи спеціальних технічних навичок. Колись складні процеси розміщення та адміністрування сайтів були зведені до натискання кількох кліків миші.

Усі необхідні дії з налаштування сервера, створення БД та FTP облікового запису можуть бути зроблені автоматично. При створенні сайту, можна відразу встановити розгорнути на ньому CMS WordPress.

FastPanel підтримує як українську, так і російську мови інтерфейсу.

Зовнішній вигляд інтерфейсу панелі:

Интерфейс FastPanel

Ви також можете перевірити роботу панелі за допомогою демо-версії на сайті розробників.

FastPanel підтримує наступні операційні системи: Debian 9, Debian 10, Debian 11, Debian 12, Ubuntu 18.04 LTS, Ubuntu 20.04 LTS, Ubuntu 22.04 LTS, CentOS 7, AlmaLinux 8, RockyLinux 8.

Увага: ми наполегливо рекомендуємо використовувати лише останні версії операційних систем. Старі версії можуть мати вразливість у захисті, не підтримувати нові пакети і термін їх підтримки розробниками завідомо закінчиться раніше.

Ви можете ознайомитись з наступною інформацією про панель FastPanel:

Ручне встановлення FastPanel на чистий сервер

Панель керування має бути встановлена на чисту операційну систему для забезпечення належної роботи. Ми рекомендуємо використовувати для панелі FastPanel віртуальні сервери тарифом не меншим за Cloud-2.

1. Спочатку Вам знадобиться отримати безкоштовну ліцензію для потрібної IP-адреси на сайті панелі. Для цього необхідно перейти на сайт розробників та зареєструватися. Для реєстрації буде потрібно лише Ваш email.

Регистрация на сайте FastPanel

2. Після проходження реєстрації увійдіть до особистого кабінету. Виконайте такі дії для отримання ліцензії:

  • натисніть на Нова ліцензія, потім У кошик;
  • введіть IP-адресу сервера, на яку потрібно отримати ліцензію;
  • натисніть Оформити замовлення, потім Перейти до оплати. Оплата у разі умовний термін, оскільки ціна дорівнює нулю;
  • Ліцензія з’явиться у списку на вкладці Ліцензії.

3. Отримавши ліцензію, можна переходити до установки. Підключіться до сервера через SSH від користувачем root. Потім виконайте команду:

wget http://repo.fastpanel.direct/install_fastpanel.sh -O - | bash -

4. Дочекайтеся закінчення установки. Після її завершення Вам будуть надані параметри доступу:

FastPanel параметри доступу

FastPanel за замовчуванням використовує порт 8888, адреса панелі матиме такий вигляд: https://127.0.0.1:8888/, де замість 127.0.0.1 потрібно ввести IP-адресу Вашого сервера.

Також, якщо на IP сервера не було випущено ліцензію заздалегідь, після закінчення установки FastPanel попросить вказати Ваш email і надішле інформацію про ліцензію на нього.

У разі виникнення будь-яких труднощів під час встановлення зверніться за допомогою до нашої Служби підтримки.