2.2.2 Зміна власника домену або перенесення до іншого реєстратора

Головний банер Зміна власника домену або перенесення його до іншого реєстратора є процедурою, яка вимагає уважного підходу та виконання певних технічних кроків. Далі ми розглянемо хто такий власник домену і що являє собою процедура трансферу.

Власник домену – це контакт, який використовувався під час реєстрації домену. Контактом може бути як фізична особа, так і юридична, яка має право власності на конкретний домен. Власник домену має повноваження управляти технічними налаштуваннями, DNS-записами та іншими параметрами цього домену. Права власності на домен можуть бути передані від одного контакту до іншого через процедуру зміни власника.

Процедура перенесення домену, також відома як трансфер, полягає в переміщенні доменного імені до іншого реєстратора для подальшого обслуговування та підтримки. Це, фактично, означає зміну реєстратора для домену.

В результаті процедури, власнику надається код трансферу, який ще по іншому називається Auth Code чи EPP Code. Код трансферу представляє собою послідовність з 8-20 будь-яких символів, які буде складно підібрати комусь сторонньому, наприклад S4$%89[1tFa!.

Для здійснення переносу до іншого реєстратора власник домену спочатку з’ясовує у поточного реєстратора EPP Code. Потім власник надає його новому реєстратору й в результаті цього починається процес перенесення домену.

Ключові вимоги та положення щодо зміни власника та трансферу домену

  • Заява має бути підписана власником домену.
  • Якщо контакт домену при реєстрації був вказаний як фізична особа – до заяви необхідно додати повну копію паспорта або свідоцтва про народження. Якщо юридична особа – необхідно додати до заяви копію свідоцтва про державну реєстрацію підприємства.
  • Операції зміни власника або трансферу виконуються на підставі Правил надання послуг та Договору публічної оферти, з метою захисту доменного імені — об’єкта інтелектуальної власності від можливої крадіжки або інших шахрайських дій.
  • Шаблони заяв для фізичних та юридичних контактів доступні на сайті TheHost.
  • Заява підтверджує факт того, що саме власник, а не особа яка видає себе за нього (отримавши доступ до пошти/особистого кабінету), бажає виконати трансфер або змінити контактну інформацію домену.
  • Заява розглядається до трьох робочих днів, відповідь надійде в особистий кабінет та на контактну електронну пошту.

Зверніть увагу: для абонентів, які використовують послугу Реселлінг доменів, є можливість виконати трансфер або зміну власника за спрощеною процедурою. Операції можуть бути виконані за допомогою звичайного запиту до служби підтримки абонентів.

Передача часткового управління доменом іншому користувачеві

Якщо у Вас виникла необхідність передати управління доменом іншій людині або розділити домени по різним кабінетам – це можна зробити досить простим способом. Потрібно створити запит до служби підтримки абонентів, вказавши повне ім’я домену та логін користувача, якому Ви бажаєте передати управління.

Важливо: метод передбачає передавання домену під часткове управління, з можливістю продовження реєстрації та управління неймсерверами. Юридично власник домену в реєстрі не змінюється, для зміни потрібно додатково скористатися процедурою зміни власника.

Зміна власника домену

Для зміни власника домену, необхідно заповнити та підписати заяву на ім’я директора Сєдінкін О. В.. Заява має бути заповнена та підписана поточним власником (реєстрантом) доменного імені. Це необхідно для того, щоб підтвердити факт того, що саме власник, а не особа яка видає себе за нього (отримавши доступ до пошти/особистого кабінету), бажає виконати змінити контактої інформації доменного імені.

Під час заповнення заяви потрібно вказати дані поточного реєстранта, ім’я домену, для якого проводиться зміна власника, а також інформацію про нового власника доменного імені у формі транслітерації латинським алфавітом.

Важливо: існують обмеження, які можуть перешкоджати зміні власника
  • Заяву на зміну власника направляє особа, що не є власником доменного імені.
  • Політика деяких доменних зон забороняють зміну власника.
  • У багатьох доменних зонах неможливо змінити власника доменів протягом перших 60 днів після реєстрації або останнього трансферу.
  • Певні реєстри доменних імен забороняють занадто часту зміну даних контакту домену, наприклад, частіше, ніж 1 раз за 60 діб.
  • Специфічні правила доменної зони вимагають проведення додаткових дій зі сторони реєстранта або реєстратора.
  • Доменне ім’я знаходиться в статусі, наприклад ServerHold, RedemptionPeriod або PendingDelete, що блокує операції зміни контактних даних.
  • У багатьох доменних зонах, які використовують локальний контакт зміна власника чи реєстратора не можлива.
  • Є судове рішення, рішення реєстру доменних імен або рішення Центру арбітражу та посередництва ВОІВ (WIPO), що блокує операції з доменним іменем.

Трансфер домену

При трансфері домену до іншого реєстратора, необхідно заповнити та підписати заяву на ім’я директора Сєдінкін О. В.. Заява має бути заповнена та підписана поточним власником (реєстрантом) доменного імені. Це необхідно для того, щоб підтвердити факт того, що саме власник, а не особа яка видає себе за нього (отримавши доступ до пошти/особистого кабінету), хоче перенести домен до іншого реєстрара.

В заяві на трансфер потрібно вказати дані поточного власника, назви доменів для перенесення, а також технічний ідентифікатор та назву нового реєстратора. Всі дані подаються латинським алфавітом.

Важливо: існують обмеження, які можуть перешкоджати трансферу
  • Заяву на трансфер домену направляє особа, що не є власником доменного імені.
  • У багатьох доменних зонах неможливо виконати процедуру трансферу протягом 60 днів після реєстрації, останнього трансферу чи зміни власника.
  • Операції з трансферу будуть заблоковані, якщо статус домену встановлений ClientTransferProhibited, ClientUpdateProhibited, ServerUpdateProhibited, ServerHold, RedemptionPeriod або PendingDelete.
  • Специфічні реєстри доменних імен можуть вимагати додаткових документальних підтрверджень виконання процедури транфесу, що може знеможливлювати або суттєво сповільнювати перенос доменного імені.
  • У багатьох доменних зонах, які використовують локальний контакт зміна власника чи реєстратора не можлива.
  • Є судове рішення, рішення реєстру доменних імен або рішення Центру арбітражу та посередництва ВОІВ (WIPO), що блокує операції з доменним іменем.

Відправка заяви та документів

Ви можете надіслати заяву та супутні документи двома способами:

  • У паперовій формі: 08154, Україна, Київська обл., м. Боярка, а/с 308

  • В електронній формі з ЕЦП: система документообігу Paperless, отримувач office@thehost.ua

Інформуємо: для відправки заяви, потрібно авторизуватись в систему документообороту Paperless, виконайте завантаження документу й підпишіть його Вашим ЕЦП, після цього надайте нам доступ до документу, вказавши отримувачем office@thehost.ua.

Цифровий підпис (ЕЦП) можна отримати через акредитовані центри, найпростішим та найшвидшим способом через Приват24. Для цього в інтернет-банку для фізичних осіб заходимо в меню «Всі послуги» – «Бізнес» та вибираємо пункт «Електронний цифровий підпис» – «Завантажити сертифікат».