3.1.4 Як перенести сайт до TheHost
Перенесення сайту — це процес переміщення всіх файлів, баз даних і налаштувань Вашого веб-сайту з одного хостинг-провайдера до іншого. Це може бути необхідно з різних причин. Наприклад, Ви можете змінювати провайдера хостингу через незадовільну якість послуг або високу вартість, або у Вас виникла потреба в більш потужних ресурсах для зростаючого сайту. Іноді власники сайтів бажають об’єднати кілька проєктів під одним хостинг-акаунтом для зручності управління або переходять на більш надійну чи швидку платформу для покращення продуктивності.
Правильно виконане перенесення забезпечує безперервність роботи сайту та збереження всіх його функцій. Цей процес вимагає уваги до деталей та послідовного виконання всіх кроків.
Важливо: якщо Ваш поточний хостинг провайдер використовує панель керування ISPManager, процедуру перенесення можна виконати у спрощеному режимі за допомогою резервного копіювання, докладніше про це у нашій інструкції.
Послідовність дій при перенесенні сайту
Підготовчий етап
1. Припаркуйте доменне ім’я на нашому хостингу. Додайте назву домену в розділ Доменні імена в панелі управління, створивши при цьому WWW-домен і поштовий домен, як показано на зображенні нижче:
2. Створіть на попередньому хостингу резервну копію сайту чи бекап, що включає архів з усіма файлами Вашого сайту та дамп бази даних. Можете звернутися за допомогою в підтримку, щоб вони Вам це зробили й надали архів.
Перенесення файлів сайту
3. Увійдіть до Вашої панелі керування хостингом та завантажте архів на наш сервер. Це можна зробити декількома способами:
- Якщо сайт не займає багато місця, то можете завантажити за допомогою панелі керування.
- Якщо архів займає багато місця, рекомендуємо завантажити за допомогою протоколу FTP (наприклад, програмою Filezilla або Total Commander), використовуючи параметри доступу, які були надіслані Вам при замовленні хостингу.
4. Розпакуйте архів за допомогою вбудованого архіватора у файловому менеджері, використовуючи кнопку Витягнути, або за протоколом SSH.
5. Розмістіть папку з вмістом у корені однойменної назви домену в папці файлового менеджера (www/Ім'я_Сайту.com
/).
Імпорт бази даних
6. У розділі Бази даних створіть нову базу даних з новим користувачем та паролем. Докладно процедура продемонстрована в нашій інструкції.
7. Пропишіть ці нові параметри бази даних у файлі конфігурації Вашого сайту (наприклад, для CMS Wordpress це буде файл wp-config.php). Детальніше в інструкції.
8. Увійдіть під новим логіном і паролем у phpMyAdmin і імпортуйте БД з дампу, який Ви перенесли в бекапі на хостинг. Операція імпорту вважається успішною, якщо у розділі Бази даних новостворена БД має ненульовий розмір.
Можна скористатись альтернативними способами перенесення бази даних, детальніше про це у нашій інструкції.
Перевірка сайту й направлення NS
9. Перевірте версію PHP. Версія по замовчуванні не завжди може підійти. Радимо переглянути яка версія встановлена на попередньому хостингу й виставте цю ж версію у нас.
10. Можете попередньо перевірити працездатність сайту локально, подібна перевірка дасть можливість впевнитися, що сайт дійсно коректно працює, а якщо ні – Ви зможете це виправити. При цьому глобально сайт досі буде працювати зі старого хостингу.
Важливо: якщо при відкритті буде відображатися повідомлення що Сайт успішно створений, в такому випадку потрібно видалити індексний файл по замовчуванні. Як це зробити продемонстровано в інструкції.
11. Змініть NS-сервери у Вашого реєстратора домену на наші.
Інформуємо: перелік наших NS-серверів.
- ns1.thehost.com.ua
- ns2.thehost.com.ua
- ns3.thehost.com.ua
- ns4.thehost.com.ua
Зверніть увагу: зміни NS серверів виконуються не моментально, потрібно очікувати до 6-12 годин.
12. Через деякий час наберіть у браузері назву домену і перевірте чи запускається сайт. При виникненні помилок радимо перевірити логи.
13. Якщо буде відображатися помилка безпеки, радимо встановити сертифікат безпеки. Є можливість замовити комерційний сертифікат або скористайтеся безкоштовним Let’s Encrypt.
Інформуємо: для випуску безкоштовного сертифікату Let’s Encrypt потрібно почекати коли зміняться NS-сервери й домен почне дійсно працювати з нас. Саме через це, підключати його потрібно тільки після направлення домену.
Нагадуємо: якщо самостійно вирішити проблему не вдається, можете звернутися до Служби підтримки. Наші спеціалісти завжди готові Вам допомогти з будь-якими питаннями, пов’язаними з перенесенням та налаштуванням Вашого сайту.