4.1.1 Конструктор сайтів. Як встановити движок сайту (CMS) в автоматичному режимі

Даний метод дозволяє встановити цікавий для Вас движок сайту в автоматичному режимі. Але при використанні цього методу версії CMS не завжди будуть останніми, тому після встановлення сайту виконайте всі оновлення в адміністративній панелі сайту. Ви також можете встановити будь-яку CMS будь-якої версії вручну, як це показано в прикладі тут, але цей метод вимагатиме трохи більше маніпуляцій, ніж автоматична установка.

Врахуйте: щоб встановити сайт у Вас має бути замовлена послуга хостингу та доменне ім’я. Встановити сайт також можна і без зареєстрованого доменного імені, але в такому разі бачити в інтернеті його зможете лише Ви. Це можна зробити таким образом.

Підготовка до встановлення CMS

1. Щоб почати створювати ваш сайт потрібно увійти до вашого хостинг-акаунту. Параметри доступу до панелі керування хостингом були надіслані Вам у листі під час замовлення послуги. Подивитися їх також можна в особистому кабінеті в розділі “Товари та послуги” виділивши вашу послугу та натиснувши “Лист”.

Дізнатися пароль від хостингу

2. Якщо при замовленні послуги хостингу Ви вказали доменне ім’я - воно буде автоматично припарковане на обліковому записі. Якщо ж ні - то в панелі керування ISP перейдіть до розділу “Доменні імена” і додайте Ваш домен, проставивши всі відповідні галочки при створенні.

Як припаркувати/додати домен на хостингу

3. Тепер набираємо у браузері ваш домен. Якщо він правильно припаркований, то Ви побачите напис про те, що сайт створений, як на малюнку нижче. Отже, можна починати встановлювати ваш сайт.

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

4. Тепер потрібно в “Менеджері файлів” перейти до папки WWW, потім до папки з назвою вашого сайту, саме там розміщуються файли сайту. Виділіть одним натисканням файл index.html та натисніть на іконку зверху “Видалити”. Це та сама заглушка, яку Ви бачили на попередній картинці.

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

Як виконати автоматичне встановлення CMS

1. Далі переходимо в розділ “WEB скрипти (APS)” та натискаємо іконку “Встановити”.

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

2. Тепер вибираємо зі списку будь-який движок, що Вас цікавить, наприклад ми виберемо joomla. І натискаємо “Встановити”.

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

3. Вибираємо зі списку ваш домен, на який потрібно встановити сайт, адже їх може бути декілька. Поле “Шлях” залишаємо порожнім, воно призначається, якщо, наприклад, ви хочете встановити сайт в папку “your.domain/forum/”, в такому випадку туди прописується /forum/

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

4. У наступній формі заповнюємо дані адміністратора та параметри бази даних, вашу поштову адресу, якщо є така опція можна вибрати мову на якій буде встановлений сайт. З даними адміністратора далі Ви входитимете в адміністративну панель сайту і редагуватимете ваш сайт. З параметрами бази даних Ви входите до phpMyAdmin. Тому збережіть всі ці дані.

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

5. Очікуємо деякий час, поки сайт встановлюється. Після встановлення ми побачимо вікно з посиланнями на адміністративну панель і на сам ваш сайт.

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

6. Для прикладу ми встановили Joomla. Адміністративна панель joomla знаходиться за адресою “ваш_домен/administrator/”. Дані для входу потрібно вводити ті, що Ви задали при установці. Ось так виглядає панель входу в адмінку joomla:

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

7. Як писалося на початку статті, автоматичне встановлення не завжди дає можливість встановити останні версії CMS, тому після входу в адмінку встановіть всі оновлення, це зробить ваш сайт безпечнішим. Так це виглядає в адмін панелі Joomla:

Як встановити сайт. Конструктор сайтів

8. При установці даним методом такої CMS як Wordpress, може виникнути проблема при переході в адмінку. Якщо таке виникло, потрібно перейти в розділ “WWW домени”, двічі клацнути по домену і в його властивостях зняти галочку SSL. Після чого потрібно повторити установку, Wordpress встановиться без жодних проблем.

Конструктор сайтів