Інформація про домени

Українські домени

Українські домени

Доменні зони України представлені у вигляді переліку доменів загального користування, а також регіональних доменів зі скороченим ім'ям обласного центру.

До перших належать такі зони: .UA, .COM.UA, .IN.UA, .ORG.UA, .NET.UA, .УКР. Такі домени вказують, що доменне ім'я належить до України в цілому, а також підкреслюють, наприклад, для .COM.UA комерційний статус ресурсу, який використовує цю доменну зону.

Друга категорія доменів включає в себе доменні зони такого вигляду: .KIEV.UA, .DP.UA, .OD.UA і т.д. Такі домени насамперед показують регіональну прив'язку для ресурсу, який їх використовує.

Міжнародні домени

Міжнародні домени

До групи міжнародних доменних зон входять доменні імена загального призначення (GTLD), а також так звані ccTLD - національні доменні зони верхнього рівня, призначені певним країнам або спілкам.

До першої групи входять домени без прив'язки до жодної держави. Вони відображають призначення доменного імені, наприклад, .COM або .INFO.

Домени другої групи (ccTLD) зазвичай використовують для ресурсів, які здійснюють свою основну діяльність на території тієї чи іншої держави, наприклад, .RU, .DE, .PL і т.д.

Тематичні домени

Тематичні домени

Тематичні доменні імена або, як їх ще називають, newGTLD - це порівняно нові доменні зони, більшість із яких не належать до того чи іншого регіону чи держави. Вони точніше вказують на призначення або тематику ресурсу в тій чи іншій тематичній зоні.