Підтримка абонентів: support@thehost.ua
Ваші відгуки та пропозиції: #feedback

Сервіс конвертації PunyCode

IDN

PunyCode

Сервіс конвертації PunyCode IDN - (англ. Internationalized Domain Names - Доменні Імена на Національних мовах) - це домени, які містять нелатинські символи національних алфавітів, наприклад:

Згідно технічних обмежень доменні імена не можуть містити нелатинські символи, тому для обходу цього обмеження розроблені спеціальні стандарти RFC 3490, RFC 3491, RFC 3492 і RFC 3454, згідно з якими такі імена в обов'язковому порядку перетворюються в набір англійських букв, цифр і дефісів, а перед таким перетвореним ім'ям пишеться спеціальний префікс «xn--». Таке перетворення називається Punycode. Воно дозволяє кодувати нелатинські імена в національних алфавітах ASCII-символами.

Процес обробки перетворення бере на себе браузер клієнта. Тому введення в рядок браузера «приклад.іспит» і «xn - e1afmkfd.xn - 80akhbyknj4f» - для сучасних браузерів це одне і те ж. У базах DNS-серверів зберігається тільки другий варіант. Фактично доменні імена національними мовами є псевдонімами для імен починаються з «xn--».