Сервіс перевірки Whois

Приклади запитів: thehost.ua , 91.223.180.1 або 2a0c:f00::2:222
Whois:

Призначення і завдання сервісу Whois

Whois-сервісWhois (від англійського «who is» — «хто такий») – спеціальний мережевий протокол, який базується на протоколі TCP. Його основне завдання – отримання реєстраційних даних про доменні імена та їхніх власників. Окрім цього, Whois-сервіс використовується для отримання інформації про мережеві блоки IP-адрес, а також інформації про організації чи фізичних осіб, які є власниками того чи іншого блоку IP.

Сервіс WHOIS для IP адрес дозволяє визначити приналежність IP-адрес тому чи іншому провайдеру, а також отримати інформацію про географію застосування бажаного IP, іншу технічну або контактну інформацію. Ці дані надзвичайно важливі, оскільки вони дозволяють швидко визначити власника IP чи, наприклад, отримати abuse-контакт провайдера для звернення в разі будь-яких порушень із боку його абонентів.

Перевірка Whois доменного імені зазвичай містить докладну інформацію про бажаний домен, яка включає такі дані: дату і час реєстрації, дату і час закінчення делегування доменного імені, поточні DNS-сервери домену, його статуси, а також інформацію про реєстранта – власника доменного імені. У разі, якщо доменного імені не існує, то відповідь на Whois-запит буде містити інформацію про те, що доменне ім'я не знайдено. У деяких випадках, якщо доменна зона не надає інформації про власника доменного імені в результатах Whois-запитів, сервіс Whois може попросити цю інформацію в реєстратора домену. Також за бажанням реєстрант може спеціально приховати свої дані в результатах Whois. Цей сервіс називається «Захист приватності» (Privacy Protection, Whois Protection).

Докладніше із замовленням сервісу «Захист приватності» Ви можете ознайомитися на нашому сайті.