6.4.2 Налаштування підключення до бази даних

Банер База даних являє собою організоване сховище даних, яке дозволяє ефективно керувати та отримувати доступ до інформації. Вона є невід’ємною частиною більшості сучасних веб-додатків, забезпечуючи безпечне та структуроване зберігання даних, таких як користувацькі профілі, замовлення, продукти та багато іншого.

Підключення бази даних до Вашого додатку може знадобитися для таких цілей, як:

 • Збереження та управління користувацькими даними (облікові записи, профілі, налаштування тощо).
 • Зберігання та обробка замовлень, покупок та транзакцій.
 • Ведення каталогу товарів або послуг.
 • Збереження та вилучення контенту, таких як статті, публікації, коментарі.
 • Ведення журналів активності або історії дій користувачів.
 • Забезпечення функціональності пошуку та фільтрації даних.

Підключення додатку до бази даних

Першим етапом необхідно створити нову базу даних згідно інструкції, альтернативно, якщо база даних вже створена, слід використовувати актуальні параметри доступу до неї. У процесі створення нової бази даних або при отриманні параметрів доступу до існуючої, Вам будуть надані назва бази даних, ім’я користувача та пароль доступу. Ці облікові дані будуть потрібні для наступного локального або віддаленого підключення додатку до бази даних.

Інформуємо: при роботі з параметрами доступу важливо враховувати регістр латинських символів, наприклад, назва бази даних example не відповідатиме назві Example. Назви баз даних повинні складатися лише з латинських літер та цифр без пробілів та спеціальних символів.

Налаштування локальної бази даних

Локальне підключення передбачає, що веб-додаток та база даних розміщені на одному сервері. Це забезпечує максимальну швидкість обміну даними. Для налаштування:

1. Відкрийте конфігураційний файл Вашого сайту, зазвичай названий config.php або configuration.php. Детальніше як знайти конфігураційний файл Ви можете дізнатися у цій статті.

2. Знайдіть секцію, що містить параметри підключення до бази даних, такі як ім'я сервера, назва бази даних, ім'я користувача, пароль та порт.

3. Для локального підключення використовуйте ім’я сервера (адресу хоста) localhost.

4. Замініть існуючі значення параметрів на відповідні дані Вашої локальної бази даних.

Приклад: коректно налаштований файл конфігурації

Перейти до конфігураційного файлу сайту

5. Переконайтеся, що префікс таблиць відповідає тому, який Ви плануєте використовувати у локальній базі даних. Префікс таблиці зазвичай задається під час встановлення CMS. Таблиці можуть мати різні префікси. Наприклад:

 • CMS WordPress стандартно використовує префікс – wp_
 • Opencartoc_
 • Joomlaa7n08_

6. Перевірте працездатність. При спостереженні помилки, потрібно переконатися, що параметри у 2-му пункті були вказані вірно.

Віддалене підключення

Налаштування віддаленого підключення дозволяє виконувати різні операції з даними безпосередньо з Вашої локальної програми або спеціалізованого програмного забезпечення, встановленого на Вашому персональному комп’ютері. Також може знадобитися в ситуації, коли веб-додаток розміщується на одному сервері, а база даних знаходиться на іншому віддаленому сервері. Такий варіант є типовим для готових до експлуатації веб-сайтів та сервісів, розгорнутих у хмарній інфраструктурі. Для налаштування:

1. Активуйте віддалений доступ до Вашої бази даних.

Приклад: активація віддаленого доступу
 1. Виберіть потрібну базу даних, перейдіть до розділу Користувачі БД.

Користувач БД

 1. Активуйте віддалений доступ для користувача та додатково Ви можете обмежити список IP, які зможуть підключатися до бази даних.

Активацію віддаленого доступу

2. Відкрийте конфігураційний файл Вашого додатку, зазвичай названий config.php або configuration.php. Аналогічно це може бути графічний інтерфейс Вашого ПЗ.

2. Знайдіть секцію, що містить параметри підключення до бази даних, такі як ім'я сервера, назва бази даних, ім'я користувача, пароль та порт.

 • для зовнішніх підключень використовуйте стандартний порт для MySQL3306 або для PostgreSQL5432.
 • адресу хоста (ім’я сервера) вказуйте Ваш хостинг-сервер, наприклад s1.thehost.com.ua або s2-de.thehost.com.ua.
 • для кожної послуги ці дані відрізняються. Переглянути актуальні параметри Ви можете у листі з параметрами доступу.

5. Замініть існуючі значення цих параметрів на відповідні дані Вашої віддаленої бази даних. Збережіть внесені зміни, може знадобитися перезапустити додаток.

Приклад: віддалене підключення

Приклад підключення

Важливо: при роботі з базами даних віддалено потрібно використовувати складні паролі, обмежувати список IP-адрес, які можуть підключатися, та виставляти мінімальні дозволи користувачам. Також рекомендується регулярно оновлювати програмне забезпечення СУБД та вести моніторинг та аудит доступу до бази даних.