6.5.2 Панель управління aaPanel. Як встановити панель aaPanel на чистий віртуальний/виділений сервер

Увага: для встановлення необхідно мати активну послугу віртуального чи виділеного сервера з встановленою чистою ОС зі списку ОС, які підтримуються панеллю.

aaPanel логотип

aaPanel — умовно-безкоштовна панель керування для систем сімейства Linux із простим та зручним інтерфейсом. aaPanel дозволяє легко управляти сайтами, SSL-сертифікатами, налаштовувати FTP-сховища та ретельно моніторити роботу всієї системи. Вбудований термінал дозволяє уникнути необхідності завжди тримати відкритим SSH-з’єднання для повноцінного адміністрування сервера. Панель також має надзвичайно зручний файловий менеджер, якому немає рівних серед конкурентів.

Зовнішній вигляд інтерфейсу панелі:

aaPanel интерфейс

Ви також можете перевірити роботу панелі за допомогою демо-версії на сайті розробників. aaPanel не підтримує українську мову за замовчуванням.

aaPanel підтримує наступні операційні системи: Debian 10, Debian 11, Ubuntu 20.04 LTS, Ubuntu 22.04 LTS, CentOS 7.1+, CentOS 8

Також можлива підтримка Fedora, Deepin, AlmaLinux і RockyLinux.

Увага: ми наполегливо рекомендуємо використовувати лише найновіші версії операційних систем. Старі версії можуть мати вразливості в захисті, не підтримувати нові пакети, і термін їх підтримки закінчиться раніше.

Ви можете ознайомитися із наступною інформацією щодо панелі aaPanel:

Ручна установка aaPanel на чистий сервер

Панель керування aaPanel повинна бути встановлена на чисту операційну систему для забезпечення належної роботи. Ми рекомендуємо використовувати для панелі aaPanel віртуальні сервери тарифом не менше за Cloud-2.

1. Підключіться за SSH до Вашого сервера під користувачем root.

2. Завантажте та запустіть установочний скрипт за допомогою команди. Команда встановлення трохи відрізняється в залежності від обраної ОС.

Centos/AlmaLinux/RockyLinux:

yum install -y wget && wget -O install.sh http://www.aapanel.com/script/install_6.0_en.sh && bash install.sh forum

Ubuntu/Deepin/Debian:

wget -O install.sh http://www.aapanel.com/script/install-ubuntu_6.0_en.sh && bash install.sh forum

3. Після виконання базової установки панелі ви побачите повідомлення з параметрами доступу до панелі:

Панель установлена

aaPanel на даний момент використовує порт 7800. Адреса панелі може мати вигляд, наприклад, https://127.0.0.1:7800/, де 127.0.0.1 – це IP-адреса Вашого сервера. Інсталятор повідомить Вам всі необхідні параметри доступу до панелі після завершення встановлення, як показано на знімку екрана вище.

Під час першої авторизації панель запропонує встановити ряд пакетів та додатків, обирайте відповідно до бажаної конфігурації. Створену конфігурацію пізніше можна буде змінити за допомогою вбудованого в панель AppStore.

Конфигурация aaPanel

У випадку будь-яких труднощів під час встановлення, звертайтеся за допомогою до нашої технічної підтримки.