5.1.2 How to change the IP for a mail domain, PTR and Hostname for a dedicated IP

Зміна IP-адреси для поштового домену

Змінити IP-адресу для Вашого поштового домену можна в панелі керування хостингом:

![Панель управління](/system/wiki_page_attachments/wiki_page_attachments/000/000/265/medium/FireShot_Screen_Capture__012_-_'s4_thehost_com_ua_8080____ISPmanager_4_4_Professional. jpg)

Зазначений функціонал доступний лише для серверів віртуального хостингу та серверів із попередньо встановленою панеллю керування ISP Manager PRO/Business, для Lite-версій панелі управління цього функціоналу немає, але змінити IP для поштового домену можна за [SSH](https://thehost.ua/ wiki/ssh-connect) , виконавши кілька команд:

$ echo "domain.com.ua:91.234.38.14;" >> /etc/exim4/domainips
$ update-exim4.conf
$ /etc/init.d/exim4 restart

Зазначені команди змінять для поштового домену domain.com.ua IP-адресу на 91.234.38.14, т.к. за замовчуванням використовується основний IP сервер, якщо встановлено поштовий сервер exim4.

Якщо встановлено postfix, додаємо аналогічний рядок у /etc/postfix/domainips та перезавантажуємо postfix:

/etc/init.d/postfix restart

Якщо ви раніше вже змінювали IP-адресу для поштового домену вказаним вище методом, потрібно обов’язково зайти до файлу domainips та видалити звідти доданий раніше рядок прив’язки поштового домену до дод. IP.

Також при зміні IP-адреси поштового домену потрібно дотримуватись наступних рекомендацій для встановлення записів домену:

  • mail А-запис основного_ip_сервера
  • pop А-запис основного_ip_сервера
  • smtp А-запис основного_ip_сервера
  • Основний_домен. MX mail
  • Основний_домен. MX mail
  • Основний_домен. TXT v=spf1 ip4:основний_ip_сервера * ip4:доп_ip_поштового_домену a mx ~all

Зміна PTR для домену

Змінити PTR для виділеної IP-адреси самостійно можна в панелі керування віртуальним хостингом у розділі Список IP-адрес, клацнувши на IP 2 рази мишкою та в його властивостях у полі Реверсна зона вказати потрібне значення обов’язково з точною наприкінці, наприклад client.thehost.ua.

Для віртуальних серверів PTR-запис можна змінити увійшовши в панель управління зі своїм логіном та паролем, який надсилався при замовленні сервера.

Далі в розділі “Віртуальні машини” потрібно одним клацанням виділити сервер і натиснути зверху кнопку “IP-адреси”:

Зміна адреси PTR

Потім відкриваємо форму редагування PTR, виділивши IP і натиснувши “Змінити”. Або просто двічі клацнувши по-потрібному IP зі списку:

Зміна адреси PTR 2

У формі редагування можна самостійно вказати бажаний запис для вашої IP-адреси:

Зміна адреси PTR 3

Для того, щоб змінити PTR виділених серверів, потрібно звернутися до підтримки і попросити зробити зміни, при цьому потрібно вказати для якого IP яке значення потрібно встановлювати.

Зміна Hostname для сервера

Зміна Hostname доступна лише для VPS/виділених серверів. Його можна змінити в ISPManager у розділі Налаштування сервера - Параметри сервера у полі Ім’я сервера.

Важливо: для стабільної роботи доменної пошти потрібно вказувати як PTR і Hostmane Ваш поштовий домен, на якому Ви збираєтеся створювати поштові скриньки або будь-який домен, спрямований на цей же IP. Оновлення PTR та Hostmane відбувається за 6-24 години.