3.2.2 Як дізнатися, що займає місце на хостинг-акаунті

Disk Quota Banner

Будь-який тарифний план хостингу має квоти на дисковий простір, що використовується. Перевищення цих квот Вашим хостингом вкрай негативно позначається на роботі сайтів – аж до повної їхньої непрацездатності.

Якщо Ви отримали повідомлення про Перевищення допустимих лімітів хостингу від нашої автоматики, ми рекомендуємо Вам якнайшвидше зайти на хостинг та очистити диск від неактуальних файлів. Або, якщо такої можливості немає – підвищити тарифний план хостингу.

Додатково: ознайомитися з квотами для звичайного, преміум та реселінг хостингу можна на відповідних сторінках цих лінійок тарифних планів.

Як дізнатися скільки місця зайнято на Вашому хостингу і що його займає?

Панель ISPManager4

Дізнатися, чим зайнятий дисковий простір на Вашому хостингу можливо в панелі управління хостингом. Для цього потрібно виконати наступні кроки:

1. Перейдіть до розділу Статистика ⭢ Використовувані ресурси. Тут можна побачити поточне використання всіх лімітів Вашого тарифного плану:

Ресурси хостингу

2. У розділі Статистика ⭢ Використання диска можна ознайомитися з детальнішою інформацією саме щодо використання дискової квоти.

Як перевірити дисковий простір облікового запису

Зазвичай причиною вичерпання дискової квоти на Вашому хостингу можуть стати наступні директорії:

  • /www/ - директорія з безпосередньо файлами Ваших сайтів. Видаляти файли активних сайтів бажано тільки за умови повної впевненості в їх неактуальності.
  • /email/ - директорія містить файли Вашої електронної пошти. Старі та неактуальні листи за потреби можна видалити.

Увага: ми категорично не радимо видаляти файли пошти за допомогою файлового менеджера. Для цього завдання краще скористатися поштовим клієнтом або вкладкою Поштові скриньки.

  • /logs/ – директорія з журналами доступу та помилок Ваших сайтів. За певних умов може займати багато місця на хостингу. Видалення старих логів помилок практично безперечно є безпечним.
  • /логін-користувача/ – на скріншоті така директорія названа exampleuser. У ній часто зберігаються локальні користувальницькі бекапи, що виконуються за Вашим завданням. Видалення старих копій є відносно безпечним.

Порада: якщо після видалення будь-яких файлів сайт перестав працювати коректно – скористайтеся відновленням з бекапу.

Питання: що робити, якщо не вдається видалити резервні копії?

Резервні копії займають місце лише якщо вони створені за Вашим завданням та зберігаються на Вашому сервері. Бекапи виду admin-1_full... створені за завданням адміністрації, зберігаються на окремому сервері та не займають Ваш дисковий простір. Ви не можете видалити їх. При цьому вони все ще доступні для використання:

Резервне копіювання за завданням адміністрації

У цьому прикладі, місце на Вашій дисковій квоті займає лише єдиний користувальницький бекап, з назвою 1_usercustombackup-2024-04-26.

3. Місце на хостингу також займають Ваші Бази даних. На жаль, поточна реалізація модуля Використання диска не допоможе Вам дізнатися скільки місця займають саме БД. Для цього необхідно зайти у вкладку Бази даних:

Бази даних

Виконавши ці три кроки, можна повністю ознайомитися з усіма можливими причинами вичерпання дискової квоти на Вашому хостингу. На підставі отриманих даних необхідно або очистити неактуальні файли/пошту/БД (за наявності таких), або підвищити тарифний план послуги.

Визначення займаного місця за допомогою SSH

Якщо Ваш тарифний план підтримує використання SSH, Ви можете визначити місце, яке займає на хостингу, за допомогою команд у терміналі.

Наприклад, наступна команда

du --si --max-depth=1

Покаже Вам скільки місця займають директорії сайту в зручному форматі на глибині в 1 з місця її запуску:

Вивід
4.1k ./.cache 320k ./lets_encrypt 8.2k ./backup 13k ./php-bin 4.1k ./bin-tmp 66M ./exampleuser 206M ./www 29k ./email 70k ./logs 4.1k ./mod-tmp 8.2k ./etc 272M .

Додатково: у нас є більш детальна стаття про визначення зайнятого місця та inode за допомогою SSH. Ознайомитися з нею Ви можете за посиланням.