6.2.9 Клонування VPS/VDS за допомогою знімка або бекапу

VM-Cloud Server Clonning Banner UA

За допомогою панелі керування VM-Cloud Ви можете самостійно виконувати клонування серверів: перетворювати дискоу систему цільового сервера в повну копію іншого сервера.

Така процедура виконується за допомогою Імпорту бекапу або знімка з одного сервера на інший.

Увага: процедура імпорту необоротна, всі поточні дані на цільовому сервері будуть втрачені. Звичайно, якщо у Вас присутні вже зроблені знімки або бекапи на цільовому сервері, Ви зможете відновити з них старі дані. Таким чином можна “обмінюватися” даними між Вашими серверами, якщо така необхідність коли-небудь виникне.

Попередні вимоги

1. Два або більше активних віртуальних сервера. Один буде виступати як донор, інші як цільові.

2. Доступ в панель VM-Cloud, в якій здійснюється адміністрування та управління задіяними в операції віртуальними машинами.

3. Створений знімок або бекап сервера-донора. Розміри дискової системи цільового сервера повинні дорівнювати або більше розміру дисків снапшота/бекапу. Кількість дисків також має збігатися.

Врахуйте: якщо для імпорту використовується знімок, він повинен бути типу віддалений (remote). Типок знімка локальний (local) можна в будь-який момент перетворити на знімок типу видалений на панелі керування Вашими VPS/VDS.

Покрокова інструкція

1. Перейдіть до панелі керування VM-Cloud. Виберіть сервер-донор кнопкою миші і натисніть Знімки/Бекапи, залежно від запланованого медіума, що використовується для виконання імпорту.

Знімки/Бекапи

2. У відкритому вікні виберіть потрібний знімок/бекап і натисніть Відновити.

Підменю Знімки, Відновити

3. У відкритій формі змініть налаштування Цільовий сервер з Поточний на Вказаний. У графі знизу виберіть один із серверів, на який і буде виконуватися імпорт даних.

Форма Відновити, вибір цільового сервера

4. Дочекайтеся закінчення операції та звіту про успішне виконання відновлення.

Важливо: після закінчення відновлення цільовий сервер буде недоступний у мережі! Доступ до нього для подальших налаштувань можна здійснити за допомогою VNC.

Подальше налаштування після виконання імпорту

Так як цільовий сервер став повною копією сервера-донора, це тягне за собою необхідність проведення додаткових робіт:

  • Мережева конфігурація. Наш цільовий сервер має мережну конфігурацію нашого сервера-донора, що обов’язково призведе до непрацездатності мережі у цільового сервера. Використовуючи віддалений доступ VNC, необхідно привести мережну конфігурацію сервера в порядок. Приклади, як змінити мережну конфігурацію на різних ОС, описані у нас в інструкції.

  • Параметри доступу. Після клонування, параметри доступу root, FTP, SSH і т.д. будуть повною копією таких на сервері-донорі.

  • Панель управління сервером. Якщо на сервері-донорі стояла панель типу ISPManager4 або FastPanel, її файли успішно імпортуються на сервер. А ось сама панель працювати не буде - через відсутність виділеної ліцензії на IP-адресу цільового сервера.

Врахуйте: якщо клонування сервера з ISPManager4 виконується, зверніться до Служби підтримки для вирішення проблеми з ліцензією на IP-адресу.

  • DNS. На цільовому сервері буде створено повні копії DNS-записів зі старого сервера, якщо DNS-сервер на ньому був присутнім. Їх буде потрібно оновити. Якщо вказівка DNS на сервер виконувалася ззовні, необхідно буде змінити зовнішні записи. Якщо ж на клонованому сервері будуть розгортатися нові домени, не забудьте змінити його IP PTR-запис.

  • Конфігурація веб-сервера. Конфіги NginX/Apache знову ж таки будуть повною копією таким на сервері-донорі. Необхідно буде внести правки з урахуванням основної та додаткових IP-адрес виділених цільовому серверу.

  • Будь-які IP-залежні конфігурації. Такі, як Exim, OpenSSH, Postfix і т.д.