2.2.1 Як перенести домен до нас на обслуговування

Банер

Трансфер домену — це процес перенесення доменного імені від одного реєстратора до іншого. Ця процедура може бути необхідною з різних причин, включаючи бажання отримати кращі умови обслуговування, зниження вартості продовження домену, зручніший інтерфейс управління доменами або кращу технічну підтримку. Під час трансферу важливо правильно виконати всі необхідні дії, щоб уникнути втрати контролю над доменом або переривання його роботи.

Важливо розуміти: під час запуску трансферу для домену блокується зміна NS-серверів. Щоб уникнути простою сайту або інших сервісів, пов’язаних з доменом, необхідно заздалегідь встановити необхідні NS-сервери у поточного реєстратора. Це гарантує, що Ваш сайт залишатиметься доступним протягом усього процесу трансферу.

Оформлення трансферу

Перенесення (Трансфер) — зазвичай це платна послуга і коштує стільки ж, скільки і продовження домену на 1 рік. Під час перенесення домен автоматично продовжується на +1 рік до існуючої до перенесення дати дії домену. Деякі доменні зони можуть допускати безкоштовне перенесення, при цьому продовження на 1 рік не виконується.

Процедуру можна розділити на етапи, далі буде описаний кожен етап:

1. Перевірка інформації за допомогою сервісу перевірки. Використовуючи сервіс перевірки на нашому сайті Ви можете дізнатися вартість трансферу та додаткову інформацію, необхідну для процедури, таку як ідентифікатор та юридична назва компанії-реєстратора.

Інформація по домену
Приклад: відображення інформації по домену.

2. Підготовка до трансферу. Сповістіть поточного реєстратора про Ваше бажання перенести домен і попросіть надати код трансферу, який також називається Auth Code або EPP Code.

Код трансферу представляє собою послідовність з 8-20 будь-яких символів, які буде складно підібрати комусь сторонньому, наприклад: S4$%89[1tFa!.

Необхідно відкрити дані власника у WHOIS, якщо вони приховані. Реєстратор повинен розблокувати домен для трансферу, результатом розблокованого доменного імені повинен бути статус ok, при перевірці за допомогою сервісу WHOIS.

Статус домену ОК
Приклад: статус ok повідомляє, що домен готовий до трансферу.

3. Створення замовлення. Увійдіть в особистий кабінет або створіть новий, якщо у Вас ще немає облікового запису. Далі, в особистому кабінеті у розділі Товари/ПослугиДоменні імена, натисніть кнопку Замовити. Введіть код трансферу, отриманий від попереднього реєстратора, й натисніть Далі >>.

Трансфер доменного імені

Важливо: при зміні реєстратора власник домену залишається незмінним. Під час трансферу домену зазвичай потрібно підтвердити лист, який надсилається на адміністративну пошту власника домену.

4. Актуалізація NS-серверів. Якщо Ваш домен працює не з нашого хостингу, обов’язково встановіть NS-сервери Вашого провайдера, у якого розміщений сайт на поточний момент.

5. Запуск трансферу. Після натискання Далі >> виконайте процедуру заповнення даних, вказавши дані власника домену, аналогічні до тих, що зазначені у поточного реєстратора. На етапі створення контакту обов’язково вкажіть ту ж саму електронну пошту, яка була використана при первинній реєстрації домену. Детальна процедура оформлення замовлення, в якій описаний кожен крок, доступна за посиланням.

6. Підтвердження заявки. Після відправлення запиту на перенесення, у більшості доменних зон потрібно підтвердити його у листі, надісланому на електронну пошту адміністратора. Доки не буде виконано підтвердження – трансфер не запуститься. Результатом запуску трансферу буде відображений статус при перевірці сервісом WHOIS статусу PendingTransfer.

Статус домену пендинг трансфер
Приклад: статус pendingTransfer повідомляє, що процедура трансферу була запущена.

7. Завершення трансферу. По закінченню 5 днів з моменту успішного запуску процедури, буде автоматично змінений статус Вашого замовлення в особистому кабінеті.

Важливо: якщо на етапі трансферу у Вас виникли проблеми або непередбачена помилка, зверніться, будь ласка, за уточненням у Службу підтримки абонентів.