3.2.7 Як увімкнути протокол HTTP/2

Протокол HTTP/2

Протокол HTTP/2 є новою версією транспортного протоколу HTTP для передачі даних веб-сайтів. На цьому протоколі побудовано роботу практично всіх веб-сайтів, що знаходяться у всесвітньому павутинні. Саме тому йому приділяється стільки уваги, яке швидкість, надійність і стабільність настільки важлива. Основними перевагами нового протоколу HTTP/2, порівняно з попередніми версіями, можна назвати:

  • Прискорення швидкості завантаження даних
  • Обов’язкове використання шифрування SSL/TLS
  • Зменшення обсягу даних, що передаються по мережі даних

Як можна замінити, новий протокол HTTP/2 хороший у багатьох планах. Детальніше з інформацією про протокол ви можете ознайомитись на цій сторінці. Нижче ми розглянемо методики включення підтримки цього протоколу на віртуальному хостингу TheHost та на будь-якому сервері, де встановлено веб-сервіс Nginx.

Увімкнення протоколу HTTP/2 хостингу

Якщо ви користуєтеся віртуальним shared-хостингом TheHost і ви підключили до свого WWW-домену SSL-сертифікат, то протокол HTTP/2 вже включений у вас за замовчуванням і жодних додаткових дій для його підтримки робити не потрібно.

Якщо ж ви використовуєте виділену IP-адресу і раніше не активували HTTP/2, то для її включення достатньо встановити відповідну галочку у властивостях вашого WWW-домену:

Увімкнення протоколу HTTP/2 у властивостях WWW домену

Увімкнення протоколу HTTP/2 на сервісі NginX

Якщо ви використовуєте наші сервери із шаблонами Ubuntu 16+ispmgr або Ubuntu 18+ispmgr, вказане включено за замовчуванням. Якщо ви є власником власної півночі, де встановлений веб-сервіс NginX версії 1.9.5 і вище, операційна система Ubuntu 18.04 і вище та пакет OpenSSL 1.0.2 і вище, то включити підтримку HTTP/2 вам не складе великої праці.

Для цього під суперкористувачем root виберіть потрібний WWW-домен і переконайтеся, що йому призначено SSL-сертифікат. Якщо сертифіката немає, то додати його ви можете за даною інструкцією (https://thehost.ua/wiki/install-ssl-isp). Після перевірки SSL натисніть на кнопку «Конфіг», попередньо вибравши WWW-домен:

Перевірка установки SSL сертифіката та перехід у режим ручної конфігурації

У вкладці Nginx, що відкрилася, замініть конструкцію виду:

listen "IP Адреса":443 ssl;

на

listen "IP Адреса":443 ssl http2;

та натисніть кнопку «Зберегти».

У нашому прикладі нижче ми замінили

listen 176.114.4.120:443 ssl;

на

listen 176.114.4.120:443 ssl http2;

додавши “http2” після директиви “ssl”:

Увімкнення HTTP/2 у конфігурації NginX

Якщо на Вашому сервері немає панелі керування Isp manager, все вказане можна зробити аналогічно внесенням текстових правок у конфізі Nginx (зазвичай це /etc/nginx/nginx.conf) у блоці server потрібного сайту та перезавантажити Nginx.