2.1.4 Як створювати піддомени та автопіддомени

TheHost Subdomains Banner

Всі доменні імена бувають різних рівнів, які відділяються символом крапки .

Наприклад, домен UA є доменом 1-го рівня. Домен com.ua є піддоменом 2-го рівня домена UA, домен thehost.com.ua є піддоменом 3-го рівня домена com.ua і так далі.

Будь-яке доменне ім’я, в суті, є піддоменом домена попереднього рівня.

Піддомен як окремий домен, WWW-домен

Додати піддомен в панель управління хостингом можна так само, як і додати будь-який інший домен.

Отже, Ви отримаєте можливість повноцінного управління всіма DNS-записами піддомена, зможете створювати для нього піддомени наступних рівнів, створювати на його основі поштові скриньки та проводити повне управління налаштуваннями сайту. Такий піддомен буде займати у вас одиницю квоти на кількість сайтів і кількість доменів для Вашого хостинга.

Якщо існує потреба створити лише окремий сайт на піддомені без управління DNS і без окремої пошти на піддомені, це можна зробити так:

1. Перейдіть в панель управління хостингом ISPmanager в розділ WWW домени і натисніть на кнопку Створити.

2. У відкритому вікні заповніть необхідні поля. Доменне ім’я вписується за принципом піддомен.вашдомен.зона.

3. Натискайте OK, піддомен створено. Розташування файлів для нього повинно бути за адресою /www/піддомен.вашдомен.зона/.

Як створити піддомен, ISP

Такий піддомен буде займати у вас одиницю квоти на кількість сайтів, але не буде займати квоту на кількість доменів для Вашого хостинга.

Зверніть увагу: для функціональності піддоменів може знадобитися деякий час після їх створення. Це пов’язано з оновленням DNS, адже для роботи піддомена потрібно створити А-запис, який вказує на IP хостинга/сервера.

Автопіддомени в панелі ISPManager

Для включення автопіддоменів в ISPmanager перейдіть до меню WWW домени, а потім, в властивостях обраного WWW-домену, активуйте опцію Авто піддомени:

Як увімкнути автопіддомени для Вашого домена

Автопіддомени не займають Ваші квоти на кількість сайтів або доменів. Автопіддомени успадковують всі налаштування основного домену і працюють в тому ж режимі і версії PHP, що і основний домен. Для автопіддомена немає можливості керування власними DNS-записами, створенням подальших піддоменів, навіть www.автопіддомен, створенням для них поштових скриньок, налаштувань редіректів і псевдонімів. Також немає можливості переглядати статистику та логи окремих автопіддоменів - все це буде загальним для основного домену.

Важливо: для роботи автопіддоменів обов’язково встановіть у реєстратора основного домену наші НС-сервери і у властивостях WWW-домену в псевдонімах вкажіть *.ваш.домен:

Як увімкнути автопіддомени для Вашого домена

Панель запропонує Вам два варіанти реалізації функції автопіддоменів. Нижче ми розглянемо їхній принцип роботи.

Автопіддомени в окремому каталозі

Файли піддоменів не будуть доступні з основного домену, їх слід створювати в папках, які відповідають імені піддомену, в домашньому каталозі користувача в каталозі www, наприклад:

1. Домен вашдомен.com знаходиться в папці www/вашдомен.com.

2. Існує необхідність у створенні домену піддомен.вашдомен.com.

3. Для роботи такої конфігурації файли піддомену слід розмістити в каталозі www/піддомен.вашдомен.com.

Автопіддомени в підкаталозі WWW-домену

Файли піддоменів будуть доступні з основного домену, їх слід створювати в папках, які відповідають імені піддомену, в домашньому каталозі користувача власника в каталозі www/вашдомен.com, наприклад:

1. Домен вашдомен.com знаходиться в папці www/вашдомен.com.

2. Існує необхідність у створенні домену піддомен.вашдомен.com.

3. Для роботи такої конфігурації файли піддомену слід розмістити в каталозі www/вашдомен.com/піддомен. При цьому дані будуть доступні також за адресою вашдомен.com/піддомен.