1.2.1 Відмінності в роботі послуг shared-хостингу та віртуального сервера

При використанні послуги shared-хоситнгу клієнти мають доступ тільки до свого користувача і вся робота відбувається на рівні користувача. Всі клієнти розміщуються на хостинг-сервері та ділять його потужності. На shared-хостингу присутні різні обмеження та ліміти, наприклад: по відправленню пошти, ліміти по роботі з базами даних, по створюваному навантаженню. Тому досить багато різного ПЗ на хостингу розміщувати не можна і/або воно просто не буде працювати там коректно.

Различие между обычным хостингом и виртуальным сервером

При використанні сервера, на відміну від хостингу, у Вас буде ще рівень суперкористувача - адміністратора сервера з максимальними правами та доступом root.

Различие между обычным хостингом и виртуальным сервером

Якщо Ви ніколи не користувалися послугами віртуального сервера, а лише хостингом і не знаєте, як з ним працюють - на рівні користувача панель управління ISP така сама, як і на нашому хостингу. Щоб увійти під користувачем - у розділі “Користувачі”, як на малюнку вище, натисніть на потрібного користувача та натисніть “Увійти”.

Различие между обычным хостингом и виртуальным сервером

Основна відмінність - це те, що на вашому сервері Ви є адміністратором, для Вас немає жодних обмежень і Ви можете розміщувати та встановлювати на ньому все що завгодно, що не суперечить нашим правилам. Немає ** ніяких обмежень ** на кількість сайтів, баз даних, FTP-акаунтів, поштових скриньок та іншого. Ви обмежені тільки ресурсами вашого віртуального сервера Це повністю ваш сервер, і ви можете його налаштувати саме під ваші завдання.

Але VPS/VDS обмежений у ресурсах, і має чітку межу можливостей відповідно до обраного тарифного плану. Це також варто враховувати під час вибору та замовлення сервера. Наприклад, тарифний план “Cloud-1” з 1024 МБ ОЗП не розрахований на ресурсомісткі завдання, а скоріше призначений для статичних сайтів та ознайомлення з панеллю управління сервером.

В будь-якому випадку, після замовлення сервера Ви завжди можете протягом декількох хвилин змінити тарифний план вашої послуги, якщо поточний тарифний план Вам не підходитиме. Як змінювати тарифний план описано у цій статті.

При замовленні віртуального/фізичного сервера у Вас буде власна виділена IP адреса, і даними IP користуватиметеся тільки Ви. Це вбереже від ситуацій коли на shared-хостингу через якогось клієнта, який надсилав спам на цьому ж IP, він потрапить у зовнішні чорні списки DNSBL і пошта тимчасово перестане працювати у всіх на цьому IP.

Але все вищесказане абсолютно не означає, що VPS/VDS краще віртуального хостингу або навпаки. Все залежить від поставлених завдань. Якщо Ви просто хочете розмістити ваш сайт або тільки починаєте займатися розробкою сайту, можливо варто замовляти послугу shared-хостингу або [Преміум-хостингу](https://thehost.ua /hosting/premium).

Якщо Ви хочете встановити, наприклад, панель керування/статистики ігровими серверами - Вам слід вибрати послугу VPS/VDS.