6.9 VPS KVM. Завантаження з ISO образу, VNC

VPS на віртуалізації [KVM] (https://thehost.ua/vps_vds/plans) реалізується з урахуванням точного поділу ресурсів реальних фізичних серверів. Ви, як Клієнт, не побачите жодних функціональних відмінностей між віртуальними серверами KVM та виділеними фізичними серверами, і на виході отримаєте високу швидкість роботи Ваших ресурсів на віртуальному сервері, що орендується.

Одна з переваг VPS KVM – це можливість завантажуватися з потрібних вам ISO образів та виконання установки та налаштування будь-якої ОС у терміналі VNC, ніби ви знаходитесь перед монітором реального сервера.

Гипервизор

У панелі управління сервером у розділі Віртуальні машини Ви можете, обравши ваш сервер, виконати самостійно його зупинку/пуск, перезавантаження та переустановку. Важливо розуміти, що при перевстановленні сервера всі дані на ньому будуть видалені без можливості відновити їх.

У властивостях сервера зазначено внутрішній id сервера, його назву, доменне ім’я, основний IP сервера, ОС яку вибрали при створенні сервера, кількості пам’яті, що виділяється серверу, місця на диску і кількість ядер, відсоток використовуваного сервером місця на диску, кількість файлів (inode) і стан сервера.

За допомогою кнопок контекстного меню Диски, Інтерфейси та IP-адреси ви можете керувати вказаними елементами сервера. Внесення будь-яких змін можливе лише якщо сервер зупинено.

Зліва в меню можна відкрити розділи Віртуальні машини, диски, ISO образи, SSH-ключі та розділи Статистики та Налаштування користувача.

Завантаження віртуального сервера з ISO-образу

Для завантаження свого ISO-образу - потрібно вибрати розділ ISO-образи - відобразиться список вже завантажених образів і у вікні зліва вгорі є кнопка Завантажити - натисніть її для завантаження потрібного вам образу і у вікні вкажіть шлях до ISO-файлу на вашому ПК, або URL для завантаження файлу з мережі і вкажіть бажану назву файлу, що завантажується, під яким він буде відображатися в списку ISO-образів після завантаження.

Завантажити образи можна лише у форматі ISO, інші формати віртуальних дисків не підтримуються. У разі успішного завантаження, ваш образ ISO з’явиться у списку образів у розділі ISO-образи з вказаним вами ім’ям. Один користувач може завантажити не більше 2-х ISO образів та їх розмір не може перевищувати 10 ГБ, час життя завантаженого файлу 48 годин, після його закінчення зображення буде видалено автоматично.

Після успішного завантаження потрібного вам образу на сервер потрібно примонтувати його у віртуальний CD-rom. Для цього обов’язково зупиніть ваш сервер, потім оберіть його і праворуч угорі клацніть Диски - відкриється вікно дисків вашого сервера:

Диски панель управления

У зазначеному вікні натисніть кнопку ISO для створення віртуального CD-ROM - у його властивостях вкажіть раніше завантажений ISO-файл, встановіть Порядок завантаження - На початок, щоб Ваш сервер завантажувався саме з цього пристрою в першу чергу натисніть ОК.

Якщо ви встановлюватимете ОС сімейства Windows, рекомендуємо у властивостях віртуального диска в цьому ж розділі встановити тип шини IDE замість Virtio щоб віртуальний жорсткий диск було видно установщику ОС.

Після підключення віртуального CD-ROM з примонтованим ISO чином, у розділі Віртуальні машини виберіть ваш сервер, увімкніть його кнопкою Старт та натисніть праворуч нагорі кнопку VNC - відкриється вікно віртуального терміналу

KVM VNC

Приклад вікна VNC із встановленою ОС Windows наведено вище. Вказане вікно є віртуальним терміналом доступу до вашого сервера, ніби ви знаходитесь безпосередньо перед монітором сервера. Також доступні віртуальні клавіатура та миша. Використовуючи кнопку праворуч угорі Send CTRLALTDEL можна також надіслати сигнал, аналогічний натисканню цих 3-х клавіш на клавіатурі. Для ОС сімейства Linux у вікні буде звичайне чорне тло і командний рядок. Для входу вкажіть логін та пароль.