5.2.1 Як настроїти роботу пошти на зовнішніх поштовиках (Gmail, Yandex та ін.)

Якщо ви хочете використовувати для вашої доменної пошти сторонні поштовики, як Gmail, Yandex, Mail.ru та інші, а не наш, потрібно в панелі керування хостингом у розділі **Доменні імена ** змінити записи домену для роботи зі сторонньою поштовиком:

![Зміна записів](/system/wiki_page_attachments/wiki_page_attachments/000/000/263/medium/FireShot_Screen_Capture__009_-_'s4_thehost_com_ua_8080____ISPmanager_4_host_8_Profess gr.jpg)

Зазначений функціонал доступний за промовчанням на всіх серверах віртуального хостингу. Для того, щоб функціонал був доступний на VPS сервері - його потрібно додатково встановити в розділі Плагіни:

Плагіни ISP4

Знову ж таки, все вищезазначене буде працювати тільки якщо у реєстратора домену встановлено наші НС-сервера. Також, важливо пам’ятати, що будь-які внесені зміни в записі домену почнуть працювати не відразу, а приблизно через 12-24 години, після оновлення DNS домену.

На даний момент присутні налаштування для Gmail (google.com mail), Yandex.ru, Rambler.ru та Pochta.ru

Якщо вам потрібно налаштувати пошту для поштовиків, які відсутні в списку, потрібно вручну змінити записи домену за інструкцією згідно з рекомендаціями поштовика, що вас цікавить.

Наприклад, рекомендації щодо настроювання поштового домену для роботи пошти описані тут:

Також важливо відзначити, що створені у нашій панелі управління скриньки, після зміни поштовика для домену на будь-який сторонній перестануть працювати і Ви не зможете зайти в них вбудованим поштовим клієнтом

Ящики потрібно буде перетворювати в інтерфейсі сторонньої поштовики згідно з інструкцією заново для того, щоб вони запрацювали після зміни MX-записів.