Сервіс конвертації PunyCode

IDN

PunyCode

Сервіс конвертації PunyCode IDN - (англ. Internationalized Domain Names - доменні імена національними мовами) - це домени, які мають нелатинські символи національних алфавітів, наприклад:

Через технічні обмеження доменні імена не можуть містити нелатинських символів, тому для подолання цього обмеження розроблено спеціальні стандарти RFC 3490, RFC 3491, RFC 3492 і RFC 3454, згідно з якими такі імена в обов'язковому порядку перетворюються на набір англійських букв, цифр і дефісів, а перед таким перетвореним ім'ям пишеться спеціальний префікс «xn--». Таке перетворення називається Punycode. Воно дозволяє кодувати нелатинські імена в національних алфавітах ASCII-символами.

Процес обробки перетворення бере на себе браузер клієнта. Тому введення в рядок браузера «приклад.іспит» і «xn - e1afmkfd.xn - 80akhbyknj4f» - для сучасних браузерів це одне й те саме. У базах DNS-серверів зберігається тільки другий варіант. Фактично доменні імена національними мовами є псевдонімами для імен, які починаються з «xn--».